Diyet Yapmadan Zayıflatan Çay

Zayıflamak için diyet yapmamanız gereken bir tarife hazır mısınız? Evde kısa sürede hazırlayıp düzenli kullanımda hemen etkisini gösteren çay tarifi…

Zayıflamak, son zamanlarda sağlık açısından olan olumlu özellikleriyle beraber popüler bir durum hâline geldiğinden ötürü genç, yaşlı, az veya fazla kilo sahibi olan herkes var olan kilosundan daha zayıf olup daha fit ve formda bir görünüme sahip olmak istiyor. Bu nedenle ortaya pek çok zayıflatıcı ürün ya da formül çıkıyor. Ancak zayıflamak isteyen çoğu kişi bu tariflerin kendileri için uygun olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmadan sırf zayıflamak fikri ile bu tarifleri uygulayabiliyor. Eğer siz de zayıflamak istiyorsanız ve bu konuda bitkisel içerikleri ürünleri tercih ediyorsanız bu çay tarifi tam size göre. Bu tarif ile kısa sürede hem ödem atıp hem de yağdan kilo kaybederek sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

Diyet Yapmadan Zayıflatan Çay Tarifi

Yeni zayıflama çayının hazırlanışı oldukça kolaydır. Bu çayın hazırlaması için gerekli malzemeler kolaylıkla bulabileceğiniz ürünlerdir. Bu çayı hazırlamanız için yeşil çay, kabuk tarçın, kiraz sapı, limon ve klorsuz yani hazır su kullanmanız yeterli olacaktır.

Bir suyun içerisine 3 tatlı kaşığı yeşil çay, 15-20 çift kiraz sapı ve 2 kabuk tarçını kaynatın. Ardından limonu dilimleyerek kaynattığınız karışımın içerisine ekleyin ve gün içerisinde birkaç fincan tüketin. Bu çay, hem metabolizmanızı hızlandıracak aynı zamanda kilo vermenizi sağlayacaktır.

Faydaları Nelerdir?

Bu çayın malzemeleri genel olarak vücuttan su, yani ödem attırmaya yöneliktir. Her bir malzemenin farklı faydaları bulunduğundan bir araya geldiğinde tam bir şifa deposudur. Kiraz sapı, çok iyi bir idrar söktürücüdür. Kabuk tarçın, kan şekerini dengeler. Yeşil çay, kilo verdirir. Limon ise zaten oldukça faydalı bir besindir ve yağ yakımını hızlandırarak vücuda enerji verir. Tüm bu besinler bir araya geldiğinde zayıflama konusunda oldukça etkili olur.

Zayıflama Çayı Nasıl Tüketilmelidir?

Bu çayı hazırladıktan sonra gün içerisinde aşırıya kaçılmamak şartıyla birkaç fincan tüketebilirsiniz. Ayrıca sıcak olarak tüketmeniz önerilen şeklidir. Tercihinize bağlı olarak soğuk ya da ılık bir şekilde de bu çayı içebilirsiniz. Ayrıca bu çayı tüketirken herhangi bir anormal durum yaşarsanız mutlaka bir doktora danışın.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir