Doğal Örümcek Kovucu Nasıl Yapılır?

Evinde örümcek görüp huzursuz olan insanlardansanız siz de örümceklerden kurtaran 10 doğal yöntem yazımızı okumak isteyebilirsiniz.

Yaşam alanlarımızda görmeye alışkın olmadığımız, genellikle zararsız olan örümceklerden koruyor, tiksiniyor ya da hoşnut olmuyorsanız onları öldürmeden kurtulmak için bu tarifi hazırlamanız yeterli.

Böcekler kadar itici olmasalar da birçok bireyin bilinçaltından gelen korkularını bastırmak için onlardan kurtulmak istemeleri son derece olağandır. Onları öldürmeden evinizden çıkartmak hem vicdanen, hem de ekolojik dengeyi korumak açısından en doğrusu olacaktır.

Örümceklerden Kurtaran 10 Doğal Yöntem

1- Nane Yağı

Kuvvetli kokusu ile örümceklerin nefret ettiği bir çözümdür. Nane yağını aynı miktarda su ile karıştırıp evin farklı noktalarına püskürtebilirsiniz.

2- Beyaz sirke

Güçlü ve itici kokusu ile bilinen sirke sayesinde örümceklerden de kurtulabilirsiniz. Sirke ile bir miktar suyu karıştırıp evin 4-5 noktasına püskürtmeniz yeterlidir.

3- Kestane

Kestane, örümcekleri kaçıran bir çözümdür. Bu yöntemi uygulamak için her pencerenin önüne 1 tane kestane yerleştirmelisiniz.

4- Kedi

Kediler genel olarak evdeki fareleri, sürüngenleri uzaklaştırmasıyla bilinseler de kedi olan evde böcek ve örümcekler de barınamaz. Örümcekler kendileri kaçmasa bile kedi onları rahatsız edecektir.

5- Turunçgiller

Örümcek gördüğünüz bölgelere portakal, limon ya da farklı turunçgillerin kabuk rendelerini ya da kabuklarının püresini yerleştirirseniz o alanda tekrar örümcek görmezsiniz.

6- Tütün

Onların olduğu yerlerin yakınına biraz tütün serpiştirdiğinizde bu koku onları rahatsız edecektir. İsterseniz tütünü su ile karıştırıp bu sıvıyı evin farklı köşelerine püskürtebilirsiniz.

7- Sedir Yaprağı

Sedir ağacı yaprağı da kokusu ile bu hayvanları uzak tutabilmektedir.

8- Evi temiz tutun

Temiz bir evde böcek, örümcek ya da diğer haşereler barınmaz ve yuvalanmaz.  Gerekli hijyeni sağladıktan sonra rahat edebilirsiniz.

9- Eve girebilecekleri delikleri kapatın

Dışarıdan sizin kontrolünüz dışında eve girebilecek her türlü canlının yolunu kapatmalısınız.

Örümcek kovucu ilaç yapımı

Doğal Örümcek Kovucu Tarifi

Ve son olarak sizin için hazırladığımız özel karışımın tarifi. İçlerinde en etkili ve kalıcı yöntem bu diyebiliriz.

Malzeme listesi:

  • 1 su bardağı beyaz sirke
  • 40 damla nane yağı
  • 2 su bardağı ılık su

Nasıl hazırlanır?

Boş sprey şişesine suyu ve nane yağını döküp karıştırın. Daha sonra sirkeyi de döküp 1 dakika boyunca çalkalayın.

Daha sonra evin köşelerine, kapı kenarlarına ve pencere pervaslarına püskürtün. Bu işlemi örümceklerden kurtulana kadar 3 günde bir yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi için reklam engelleyiciyi (ad-blocker) kapatır mısınız?