Haftada 3 Kilo Nasıl Zayıflanır? (TARİF)

Kısa sürede zayıflamak için önereceğimiz bir çay tarifi var ve bunu çok beğeneceğinizi düşünüyoruz. Sizi yormayacak zayıflatan çay tarifi yazımızda…

Göbek kısmındaki yağlanmalar ya da basenlerde oluşan fazlalıklardan kurtulabilmeniz için karanfil çayı hazırlayabilir ve en kısa sürede sonuçlara şahit olabilirsiniz.

Haftada 3 Kilo Verdiren Karanfil Çayı

Gerekli Malzemeler:

  • 1 adet Çubuk Tarçın (Toz Tarçın kullanılırsa 1 yemek kaşığı ve süzmeniz gerekecektir)
  • 1 parmak boyutunda zencefili ikiye bölüp kullanabilirsiniz (Toz Zencefil kullanılırsa 1 yemek kaşığı ve süzmeniz gerekecektir)
  • 1 tatlı kaşığı Karanfil
  • 4 bardak Sıcak Su

Karanfil Çayı Tarifi

  • 4 bardak suyu ocağa koyup kaynatın.
  • Su kaynadıktan sonra tüm malzemeleri ekleyin. Bu şeklide 5 dakika daha orta ateşte kaynatın.
  • Çayı bir şişeye ya da sürahiye süzün.

Kullanımı

  • Sabah kahvaltıdan 30 dakika önce, aç karnına içiniz. Daha önce hazırladığınız çayı yaklaşık ikiye bölecek şekilde ayarlarsanız, sabah içeceğiniz bardak büyük içecek bardaklarına denk gelmektedir.
  • Akşam yemeğinden 30 dakika önce aç karnına, diğer yarısını içebilirsiniz.

Malzemeler bir günlük çay içindir. Çayı günlük yapıp tüketmeniz daha sağlıklı olacaktır. Fazla yaparak ertesi gün kullandığınızda aynı etkiyi göremeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra 1 hafta uygulayıp ardından 1 ay ara vermeniz en idealidir. Ayrıca bol su tüketip tatlı ve hamur işinden biraz uzak durarak çayın performansını da arttırabilirsiniz.

Karanfil çayı tarifi

Karanfil Çayı Faydaları

Karanfil çayını zencefil ve tarçın ilavesiyle birlikte zayıflamak için kullanabilirsiniz. Yağ yakma özelliği bulunmamaktadır fakat tokluk hissi yaratır.  Karanfil çayı,  şişkinliğinizi de alacaktır.

Karanfilin Faydaları

Karanfil, karanfil ağacının çiçeklerinden üretilir. Oldukça güzel kokusu vardır. Yemeklerde lezzeti arttırmak için baharat olarak kullanılmaktadır. Ayrıca çayı da yapılmaktadır. Karanfilin ağız kokusunu gidermesi, kan dolaşımını hızlandırması, öksürüğü kesmesi gibi faydaları bulunmaktadır. Bunun yanında karanfil çayı özellikle sindirim sistemi için çok yararlıdır. Çünkü karanfil çayı sindirimi düzenleyici bir etkiye sahiptir.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir