Kakaolu Türk Kahvesi

Adı üzerinde Türk kahvesi, tüm dünyaya nam salmış, Türk gelenek ve göreneklerine göre kültürümüzde yer edinmiş bir lezzet.

Türk kahvesinin kakaolu olanı için sizlere sevindirici bir haberimiz var. Gelen yaz aylarıyla birlikte formda kalmak istiyorsanız, hem tatlı ihtiyacını karşılayabileceksiniz hem de metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakımı işlemini daha kolay bir hale getireceksiniz!

Kakaolu Türk Kahvesi Tarifi

Tatlı isteğinizi tatlı yemeden karşılayan bu kahve türü için gerekli malzemeleri şu şekilde listeleyelim:

  • 1 tatlı kaşığı Türk Kahvesi
  • Yarım çay kaşığı kakao (toz halde)
  • 1 fincan soğuk su

Yapılışı:

Tüm malzemeleri cezveye koyduktan sonra kısık ateşte biraz taşma eğilimi gösterene kadar pişirin ve cezveye aktarın. İşlem bu kadar basit!

Bu kahveyi tüketirken nelere dikkat etmelisiniz?

Yanında mutlaka 1 bardak su için. Böylece kahvenin etkisi suyla birlikte daha çabuk kana karışacak ve metabolizma hızı daha kısa sürede artmaya başlayacak. Sabah kahvaltısından yarım saat sonra tüketebilir, akşamüzeri ara öğünde de bir fincan daha içebilirsiniz. Daha fazla kahve tüketmeniz ödem, stres, gerginlik, bağımlılık gibi sebepler ortaya çıkartabilir.

Kakaolu Türk Kahvesi Faydaları

Kahve içerisinde bulunan kakao, oldukça büyük bir öneme sahip. Bilim insanları, çikolatanın mutluluk hormonlarını çalıştırdığını, stresi azalttığını ve beynin daha verimli çalıştığını kanıtladı. İşin garip tarafı, bu kahvenin içinde çikolata yok! Çikolata yemediğiniz için fazla kalorilerden kurtuluyorsunuz. Haliyle kilo alma eğiliminden çıkıp, artan metabolizma hızıyla birlikte kilo verme eğilimine giriyorsunuz. Üstelik çikolata ihtiyacınızı da karşıladığı için, tatlı ihtiyacınız da giderilmiş oluyor.

Türk Kahvesi Önerileri

Kakaolu Türk kahvesi sadece bunlardan ibaret değildir. Dilerseniz pişirirken içine bir takım malzemeler daha ekleme şansınız var. Tarçın, vanilya, Hindistan cevizi yağı gibi farklı aromalar katarak damak tadınıza uygun hale getirebilirsiniz.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir