Starbucks Cool Lime Tarifi

Starbucks cool lime yaz aylarının en popüler ve en çok tercih edilen tariflerinden bir tanesi. Yerli limonatanın Starbucks marifeti ile başkalaşmış bir versiyonudur. Oldukça yüksek fiyata satılan bu muazzam içeceği evinizde düşük rakamlara yapabilirsiniz.

Sevdiklerinize ikram ettiğinizde içlerini serinletecek nefis bir aroma ile karşılacaklar. Tarifin orijinalinde lime adıyla bilinen küçük yeşil limonlardan kullanılmaktadır. Ancak fiyatı sarı limona göre daha pahalı olan ve zor bulunan misket limonunu kullanmanız şart değil. Aynı tarifi bildiğimiz sarı limon ile yapabilirsiniz. Cool lime karışımı için malzemeleri hazırlayalım.

Cool Lime İçin Malzemeler

 • Adet Limon Kabuğu
 • 5-6 Dal Taze Nane1
 • 1 Adet Limon Kabuğu
 • Yarım Limon Suyu
 • 2 Yemek Kaşığı Toz Şeker
 • 2 Su Bardağı Soğuk Su
 • Kırılmış İri Buz

Starbucks Cool Lime Nasıl Yapılır?

Starbucks Cool Lime Tarifi

 1. Cool lime yaparken işe nane yapraklarını ayırarak başlayalım. Büyük bir havan içine yaprakları koyalım.
 2. Limonun dış kabuklarını soyacak marifetiyle soyalım. Ancak burada dikkat edilecek husus limon kabuğunun altındaki beyaz kısma inmemek. Sadece en dış kısmını alalım ve havana ekleyelim.
 3. Üstüne şekeri de katarak ellerimizle yaklaşık 15-20 dakika arasında iyice özleşene kadar ovalım.
 4. Naneler ve şeker tamamen erimeye geçince elimizde kalan lezzeti de içine katacak şekilde su ilave edelim.
 5. Yarım limon suyunu da ekleyelim. Bu aşamada limon suyunu damak zevkinize göre artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Yaklaşık yarım saat bir kenarda beklemeye alalım.
 6. Cool Lime Refresher tarifinin sonuna geçerken kırılmış iri buzları servis edeceğimiz bardaklara ağzına kadar dolduralım. Üstüne beklettiğimiz karışımı ilave edelim.
 7. En son süslemek için içine nane yaprağı ve limon dilimi ekleyelim. İşte içinizi ferahlatacak içecek tarifi kolayca hazır. Afiyet olsun.
0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir