Siyah Nokta Maskesi

Evde siyah nokta maskesi yapımı! Yumurta akı, süt, bal ve yoğurtla hazırlanan doğal maskelerle siyah noktalardan kurtulun. Tarif için hemen göz atın!

Siyah nokta oluşumunu engellemek ve var olan noktaları ortadan kaldırmak için harika bir maske tarifi

Siyah nokta sorunu, en sık rastlanan cilt problemlerinden bir tanesidir. Siyah noktaların oluşumunu engellemek, onlardan kurtulmaktan daha kolaydır. Bunun için doğru cilt bakımının yapılması şarttır. Ayrıca beslenme konusuna da dikkat edilmelidir.

Siyah Nokta Oluşumunun Önlenmesi

Siyah noktaların önlenmesi için cilde yararlı gıdaların alınması ve bu yolla cilt sağlığının dengelenmesi gerekir. Bunun için Omega 3, E vitamini ve C vitamini açısından zengin bir beslenme gereklidir. Ayrıca sigara ve alkol kullanımından da uzak durulması şarttır. Cilt temizliğinin her gün ve doğru biçimde yapılması olmazsa olmazlarımız arasında. Sabahları ve akşamları doğru ürünlerle veya doğal elma sirkeli su ile cildin temizlenmesi bu yolda size başarı katacaktır. Bu uygulamalar, ciltteki fazla yağ birikiminin önüne geçecektir. Kozmetik ürünlerle cildin gözeneklerini tıkamaktan da kaçınılması gerekir.

Evde Siyah Nokta Maskesi Yapımı

Siyah noktalardan kurtulmak için evdeki malzemeler ile yapılacak bazı doğal maskeler mevcuttur.

Bunlardan ilki son derece kolay ve etkili. Sadece yumurta akı kullanılır. Bir yumurtanın akı tüm yüze uygulanır. Kuruması için ortalama 20 dakika bekletilir. Ardından cilt ılık su ile yıkanır ve nemlendirici uygulanır.

Diğer bir pratik maske tarifinde ise; 1 çay kaşığından biraz fazla sütün içine yarım yemek kaşığı bal eklenir. İyice karıştırılarak ocağa alınır ve kısık ateşte ortalama 3 dakika kadar ısınması sağlanır. Bu karışım siyah noktanın üzerine sürülür ve üzerine makyaj pamuğu yapıştırılır. 20 dakika kadar beklenir ve kuruma sağlandıktan sonra pamuk çıkarılır. Ilık su ile bölge iyice yıkanır. Ardından mutlaka nemlendirici sürülmelidir.

Üçüncü cilt temizleme maskemizde ise, bir kaba 1 yemek kaşığı ev yapımı yoğurt konulur. İçine bir miktar toz yulaf eklenir. Son olarak, 1 çay kaşığı saf zeytinyağı ve 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu katılır. İyice karışması sağlandıktan sonra tüm bölgeye sürülür. Ortalama 15-20 dakika bekletildikten sonra ılık su yardımıyla temizlenir.

Bu maskelerden dilediğinizi birer gün aralıklar ile yaptığınızda kısa sürede siyah noktalarınızdan kurtulacaksınız. Bunun yanında düzenli temizlik yaptığınızda da leke oluşumu günden güne azalacak.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir