Anasayfa / Sağlıklı Yaşam / Ağrıları 5 Dakikada Kesen Doğal Yöntemler

Ağrıları 5 Dakikada Kesen Doğal Yöntemler


Baş ağrısı, diş ağrısı, göz yorgunluğu ve şiddetli migren ağrılarını kısa sürede ve etkili olarak durduran bu yöntemler ile hap kullanmadan ağrılarınızdan kurtulacaksınız.Kimi bireylerin baş ağrısı hap içse dahi geçmiyor. Bu yüzden her seferinde hap kullanmaktan kaçınmaları ve doğal yöntemler ile ağrıları ile başa çıkmaları tavsiye edilir.

Etkileri ve doğruluğu sayısız bilimsel çalışma ile kanıtlanmış bu yöntemler ile 5 dakika içinde diş ağrısı, baş ağrısı ve migren ağrılarını durdurmak mümkün.

Tıbbi bilgi gerektirmeksizin refleks terapi biçimi ile ağrılarınızdan kurtulmak için yapmanız gerekenler şu şekilde:

Akupressur Noktalarına Masaj
Ağrılarınızdan kurtulmak için yapacağınız masajdan önce rahat bir konumda oturmalısınız. Masaj ortalama 30 saniye ile 1 dakika arasında sürmelidir.

Noktalara küçük baskılar ve dairesel hareketler uygulayarak masaj yapın. Aralıklarla bu masajı uyguladığınızda 5-10 dakika içinde ağrılar azalarak sona erecektir.

Ağrı ve stresten kurtaran 5 nokta

1- Yintang Noktası

Yingtang Noktası

Üçüncü göz noktası olarak da dile getirilen bu bölge burun köprüsü ile alnın birleştiği, kaşların arasında yer alan kesişim noktasıdır. Bu noktaya masaj yaptığınızda göz yorgunluğunun azalması ve görme duyunuzun güçlenmesi mümkün olacaktır.

2- Zan Zhu Noktası

Burun akıntısını kesen masaj

Birbirine simetrik bu iki nokta kaşların iç kısımlarında yer alır. Bu noktalara masaj yaptıklarınızda burun akıntınız azalır, görme keskinliğiniz ve performansınız artar. Masajı baskı ve dairesel hareketler ile 1 dakika yapmanız yeterlidir.

3- Yingxiang Noktası (Diş ağrısını geçiren masaj)

Diş ağrısını geçiren masaj noktaları

Burun deliklerinin biraz altındaki iki yanda bulunan bu simetrik noktalara masaj yaptığınızda diş ağrısı şiddeti azalacaktır. Eğer ağrınız çok şiddetli değilse kesilmesi bile mümkündür. Noktaları bulmak için yanaklarınızdaki elmacık kemiğinin bittiği yerdeki çukura baskı yaparak sinüsleri açabilir, baş ağrınızı dindirebilirsiniz. Ayrıca stresten kurtulmanıza da yardımcı olacaktır.

4- Elde bulunan ağrı kesen nokta

Eldeki ağrı noktaları

Eldeki başparmak ve işaret parmağı birleşim noktasındaki bölgede bulunan bu gölgeye basınç yaptığınızda sırt ağrısı, diş ağrısı ve boyun ağrıları azalarak yok olacaktır.

5- Migreni Hafifleten Masaj

Migren ağrısını hafifleten masaj
Tian Zhu Noktaları olarak adlandırılan bu bölgelere baskı ve dairesel masajlar yaptığınızda şiddetli migren ağrılarınızı hafifletir. Ayrıca burun tıkanıklığı, gözler ve kulaklardaki ağrıları dindirdiği de bilinir.

Noktaları bulmak için saçların bittiği yerde omurganın başladığı kısımda ki bölgeyi yoklayabilirsiniz.

Tarifi değerlendirin
recipe image
Tarif Adı:
Ağrıları 5 Dakikada Kesen Doğal Yöntemler
Tarih:
Oylar
31star1star1stargraygray Based on 7 Review(s)

Sizin için önerilenler;

Pirinç maskesi tarifi

10 Yaş Genç Gösteren Pirinç Maskesi

Pinterest WhatsApp Messenger Twitter Facebook Ciltteki kırışıklıklar, lekeler ve kızarıklıkları kısa sürede düzelten pirinç maskesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ağrıları 5 Dakikada Kesen Doğal Yöntemler

Baş ağrısı, diş ağrısı, göz yorgunluğu ve şiddetli migren ağrılarını kısa sürede ve etkili olarak

Faydalı bulduysanız paylaşabilirsiniz :)

Paylaşmak istemiyorum.