Dinç Uyanmanın 5 Yolu

Her gece dinlenmek yattığınız yataklarından sabah sanki hiç uyumamış gibi yorgun uyanıyorsanız kesinlikle önerilerimize göz atmalı ve bu gidişe bir dur demelisiniz. Dinç uyanmak için yapmanız gerekenler;

İşte yeni güne dinlenmiş bir şekilde başlamak isteyenler için 5 önerilerimiz:
1. Özellikle gergin ve yorucu günler geçirip akşam yatağınıza girdiğinizde vücudunuz siz farkında olmasanız da hala gergin olacaktır. Bu ruh halini üstünüzden atmadan uyumanız ertesi güne hazırlanmanız için yeterli değil. Uyumadan önce ılık bir duş alarak vücudunuzun gevşemesini sağlayın ve duşun ardından hemen yatağa girin.

2. Yatağınızda ya da uyuma şeklinizde bir sorun olmadığından emin olmalısınız. Vücudunuzun rahat edebileceği bir pozisyonda uyumuyorsanız dinlenmeniz ve dinç bir şekilde uyanmanız mümkün değil.

3. Gün içinde yeterli besin almadıysanız ve geç saatte yemek istemediğiniz için aç yatmışsanız dinlenmiş uyanmanız mümkün değil. Yiyecek bir şeyler atıştırmak istemiyorsanız bile bir bardak ballı süt içerek yatmanız keyifli bir uyku çekmenizi sağlayacak.
4. Birden çok yastıkla uyuyor ya da yastıksız yatıyorsanız özellikle boyun bölgenizde yaşanacak sorun ve ağrılar gün içerisinde ya da uyandığınızda sizi halsiz hissettirecektir. Bu sebeple tek ve dolgun bir yastık yeterli olacaktır.

5. Uyandırma alarmınızı rahatsız edici müzikler yerine neşeli müzikler ile değiştirirseniz güne keyifli başlar ve böylelikle gün boyunca keyifli olursunuz. Aynı zamanda alarmınızı uyanmanız gereken saatten biraz öncesine ayarlarsanız yatak içerisinde uyanık vakit geçirme şansı bulursunuz ve bu güne hazırlanmanızda size yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi için reklam engelleyiciyi (ad-blocker) kapatır mısınız?