Halsizlik Sorunu ve Çözümleri

Sürekli olarak kendinizi halsiz hissediyorsanız, sürekli yorgunsanız bu besinleri mutlaka tüketmelisiniz.

Halsizliğe Ne İyi Gelir?

Halsizlik sadece ülkemizde değil bütün dünyada araştırılan birçok olumlu sonuçlara varılmaktadır. Vücutta kırgınlık, isteksizlik özellikle sabahları başımıza gelen ve gün içinde tükettiğimiz gıda yetersizliğinden neden olur. Birçok araştırmacı bu konuda yerli ve yabancı araştırmacılar düzensiz beslenmeye bağlamışlardır

Halsizliğe İyi Gelen Şifalı Bitkiler Nelerdir Ve Yararları?

Ihlamur; Soğuk algınlığına öksürüğe birebir olarak bilinen ıhlamur halsizlik konusunda büyük rol üstlenmektedir ıhlamur uykusuzluk spazm kan dolaşımı bozukluklarında genellikle kullanılır. Uzun süreli kullanımda unutmayın bitki çayları yarardan fazla zarar da verebilir. Çayı ölçülü ve düzenli kullanmayı unutmayın.

Halsizlik için çaylar ve besinler

Yogi Çayı; Kış aylarında ısınma problemi yaşarken faydasını görebileceğiniz ve yogi çayı tarifi; çayı yapmak için ufak bir tencere bir parça kabuklu tarçın, 4-5 kakule tanesi, 1 ufak kök zencefil, 2 karanfil. Tencereye, 4-5 adet tane karabiber ekleyin. 2 su bardağı su ekleyip 5 dakika kadar kaynatın. Sonra isterseniz içine 1 tatlı kaşık siyah çay ekleyip ve biraz demlendirip süzün.

Biberiye; Güzel Kokulu olan bitkinin kullanılmadığı hastalık yok gibi özellikle araştırmamda kan dolaşımı ve romatizma hastalarına mide ve bağırsak gazında etkili olduğu gözlenmiştir.

Nane; Nane özellikle mide gazına bulantıda kalp sorunlarında içilir. Sindirim rahatsızlığı olanlara birebir olduğu gözlenmiştir. Karın ağrısı, ishal, safra kesesi taşı, migren özellikle diş ağrısına ve tedavi edici özellikleri bulunmaktadır.

Kekik; Kekik antiseptik özelliğine sahiptir. Kekik yağından elde edilen ve timol ilaç ameliyatlarda kullanıldığı bilinmektedir. Kekik grip, bronşit, midesi rahatsız olana ishal adetlerde faydalı gözlenmiştir.

Kayısı; Hem güzellik hem de sağlık katar. Kabızlık sorunlarına birebir çözüm günde 3-4 defa tüketimi olduğu zaman uykusuz hissetmeye iyi gelir.

Havuç: Gözlere iyi geldiği olarak bilinen havuç aynı zamanda halsizlik için de birebirdir.

Karpuz: C vitamini bakımından zengin olan karpuz yaz aylarında güçlü ve enerjili kalmanızı sağlar.

 

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir