İbrahim Saraçoğlu Yağ Eriten Maydanoz Kürü

Vücutta biriken aşırı suyun neden olduğu ödemden kurtulmaya yarayan maydanoz aynı zamanda yağ yakmayı kolaylaştıran bir özelliğe sahiptir.Özellikle adet öncesi meydana gelen ödemler alınan fazla miktarda sodyuma bağlı olabildiği gibi, gebelikte veya ilaç kullanımında da ortaya çıkmaktadır. Ödem atılmasında pek çok çay ve idrar sökme özelliği olan sebzeler yardımcı olmaktadır.

Diyet yapanların zayıflamak için ödemlerinden kurtulması gerekir ki bu noktada İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü ile vücutta biriken suyu atmak son derece kolaydır. Bu kürü uygulamadan önce muhakkak hekime danışılmasında fayda vardır.

Maydanoz Kürü Malzemeleri

  • Yarım bağ taze maydanoz
  • 1 adet limon
  • 1 su bardağı içme suyu

Maydanoz Kürü Tarifi

İbrahim Saraçoğlu’nun Yağ Eriten Maydanoz Kürü

Yarım bağ maydanozu iyice yıkayın ve sapları ile birlikte mutfak robotuna atın. İçine 1 adet limonun suyunu sıkarak ilave ettikten sonra içme suyunu da koyup robotu çalıştırın. Elde ettiğiniz pürüzsüz karşımı özellikle sabahları aç karnına tüketmelisiniz. 15 gün boyunca devam edildiği takdirde zayıflamaya yardımcı olacaktır. Kürün her gün taze olarak hazırlanması çok önemlidir.

15 gün devam edildikten sonra 3-4 gün ara verip yeniden küre devam edilebilir. Diyet yapanların kilo vermesini kolaylaştırırken karaciğerin temizlenmesini de sağlayan bu kür aynı zamanda cilt için de oldukça faydalıdır. Enerji verici, karaciğer yağlanmasını engelleyen kürü gebe kişiler uygulamamalıdır.

Tarifi gebeler ve 18 yaş altı gençlerin kullanmadan önce doktora danışmaları tavsiye edilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi için reklam engelleyiciyi (ad-blocker) kapatır mısınız?