İştah Kesen Yiyecekler

Zayıflamak isteyenler ya da formunu korumak isteyenlere iştah kapatan besinler listesi hazırladık.

Özellikle fazla kilo problemi olan insanların en çok şikayetçi olduğu durum çok yemek tüketmek olmuştur. Aslında kendileri de bu durumun farkında olsa da, midelerinin ihtiyaçlarına karşı yenik düşüp nefislerine hakim olamamaktadırlar. İştah kesen yiyecekler bu konuda size yardımcı olmak adına biçilmiş kaftandır. Fazla yemek yemekten büyüyen ve sarkan mideniz, sürekli acıkacak ve halk tabiriyle boğazınıza hakim olamayacaksınız.

Bazı insanlar midelerine kelepçe taktırarak ya da ameliyat yöntemiyle midelerinin büyük bir kısmının alınmasına imkan tanıyor. Mantıklı ve sağlıklı düşünen bir insanın bu şekilde bir müdahaleye ihtiyaç duymaması gerekir. Bir insan ne kadar kilolu olursa olsun, nefsini kontrol ederek sağlığını da güven altına alabilir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için iştah kesen yiyecekleri tercih ederek midenizin açlık hissini bastırabilirsiniz.

  • Elma: Elmanın içinde pektin adında bir madde bulunmaktadır. Bu madde beyne tokluk sinyali gönderir. Tüm dünya tarafından diyetlerde ve zayıflama programlarında sık bir şekilde kullanılır, tüketilmesi önerilir. Lifli yapısı sayesinde midede parçalandıktan sonra mide tabanını kaplayarak uzun süre tokluk hissi yaratır.

yulaf

  • Yulaf ezmesi: Genellikle enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılan yulaf ezmesi, güzel bir tada sahip olmaması nedeniyle tercih edilmez. Ancak potasyum, magnezyum, folik asit ve benzeri maddeler sayesinde vücudunuz içinde oldukça besleyici bir hale geliyor.
  • Salata: Yeşillik sayesinde çok az kalori alırken, bu yeşilliği yakmak için daha fazla kalori harcamanız gerekiyor. Zayıflarken, bolluğu sayesinde midede tokluk hissi oluşuyor.
  • Haşlanmış yumurta: İçindeki kaliteli ve yüksek protein miktarı sayesinde oldukça besleyici olan haşlanmış yumurta, oldukça tok tutucu bir gıdadır.
  • Sarı leblebi: Fazla tüketmemek şartıyla kuru ve bölünen yapısı sayesinde tok hissetmenize yardımcı olacaktır.
0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir