Kaliteli Cinsel Yaşamın 10 Faydası

Araştırmalar sonucu ortaya çıkan kaliteli bir cinselliğin bireyler üzerinde birçok faydası olduğu saptandı.

Araştırmalar sonucu ortaya çıkan kaliteli bir cinselliğin bireyler üzerinde birçok faydası olduğu saptandı.

Ömrünüzü uzatır

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki düzenli bir cinsel yaşamı olan kadın ve erkek bireyler yaşama daha bağlı olup daha uzun ömürler sürdürüyor.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki düzenli bir cinsel yaşamı olan kadın ve erkek bireyler yaşama daha bağlı olup daha uzun ve sağlıklı ömürler sürdürüyor.

 

Sizi olduğunuzdan genç gösterir

Bir grup çift üzerinde yapılan bir çalışma haftada en az 3 kez cinsellik yaşayan çiftlerin, düzenli olarak beraberlik yaşamayanlara göre 10 yıl kadar bir süre daha genç göstermektedir. Aynı zamanda yaşlılık belirtilerini de minimalize eder.

Kaliteli Cinselliğin Faydaları

Depresyonu azaltır

Cinsellik ve cinsel yaşam insan vücudunda mutluluk hormonu başta gelmek üzere pek çok hormonda artışa neden olmakta ve bireylerin kaliteli, mutlu bir yaşam tarzı sergilemesini sağlamaktadır. Bu da günümüz hastalığı olan depresyona birebir çare olmaktadır.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir

Bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirip koruyan bazı maddeler düzenli cinsel yaşamla %30 daha fazla artmakta. Bu nedenle haftada en az 2 kez cinsel ilişkide bulunan bireylerin bağışıklık sistemleri kuvvetlenmektedir.

Kalori yaktırır

Cinsellik başlı başına oldukça iyi bir egzersizdir. Haftada yaklaşık olarak 2 kez seks yapmak bir yılda nerden baksan 21 000 kilojul enerji harcamanızı sağlıyor. Bu da 80 km koşmaya eş değerdir. Kısacası cinsellik kilo vermeye de kiloyu korumaya da oldukça faydalı.

Ağrıları dindirir

Aktif cinsel yaşamı olan insanların ağrıları çabuk diner. Vücudumuzun kan dolaşımını hızlandırarak ağrıların çok çabuk dinmesini sağlar.

Hormonlarınızı düzenler

Cinsellik seks hormonları başta olmak üzere pek çok hormonu düzenler ve düzene sokar. Hormonal dengesizliklerin oluşumunu engeller ve var olan dengesizlikleri de düzene sokar.

Bağlılığı arttırır

Düzenli ve kaliteli bir cinsel yaşam partnerlerin dada da yakınlaşmasını birbirine olan bağlılığın artmasını sağlar. Çiftler arasındaki bağlılık arttıkça da ilişkiler daha düzenli daha sağlam olur. Çift arasındaki bağ ve iletişimi güçlendireceğinden doğru orantılı olarak mutluluk katsayınız artacaktır.

Stresi azaltır

Cinselliğin bireylere getirmiş olduğu fiziksel ve psikolojik tatmin sizi günlük hayatın streslerinden kopartır, rahatladığınızı hissedersiniz. Bu rahatlık sayesinde tüm gününüzü güzel geçirir, kendinizi de kuş gibi hafiflemiş hissedersiniz.

Özgüveni arttırır

Keyifli ve çiftlerini birbirini karşılıklı olarak tatmin ettiği bir cinsel yaşam, kendinize daha fazla güvenmenize, vücudunuzla daha barışık olmanıza, psikolojik yönden özgüveninizin artmasına neden olmaktadır.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir