Karın Düzleştiren Hareketler

Kış aylarında alınan kiloların göbek bölgesinde yağ olarak birikmesi oldukça can sıkıcı. Sizlere karın incelten hareketler ile ipuçları hazırladım.
Karın bölgesinde biriken yağların göbeğe dönüşmesi ve bu durumun oldukça can sıkıcı olması kimsenin hoşuna gitmeyen bir durum.

Karın Düzleştirme Yöntemleri

Düzenli çalışma sonucu göbek yağlarını eritmek çok da zor değil. Günlük yarım saat çalışma ile bir ay içinde düz bir karna sahip olmak için 9 ipucu;

Kurbağa Mekiği

Sırtüstü uzandıktan sonra ayak tabanlarını birleştirelim. Daha sonra elleri de ensede birleştirip sırtımızı dik tutarak hafifçe içe doğru uzanalım. Sona kadar geldikten sonra 1-2 saniye öyle kalalım ve hareketi tekrar edelim. Her sette 10 kez yapalım.

Oblik egzersiz

Yere sırtüstü uzandıktan sonra bacaklarımızı dizden kırarak bir miktar kendimize doğru çekelim. Daha sonra kolumuz yere paralel olacak şekilde ikisini birden uzatalım. Başımızı yerden kaldıralım. Yere paralel olan ellerimize toplamda 15 kez olacak şekilde bir sağ bir sol uzanıp eski pozisyonumuza dönelim.

Plank

Ayak parmaklarınızın ve dirseklerinizin üzerinde durun. Bu hareketi yorulana kadar sürdürün. Düştüğünüzde ilk hareket tamamlanmış olacak ve bu egzersizi 10 kere tekrarlayın.

Ayak parmaklarınıza uzanın

İki elinizi ve parmaklarınızı aynı yöne doğru uzatın. Bacaklarınızı yukarı doğru 90 derece kaldırın. El parmaklarınızı yukarıya doğru uzatın. Boynunuzu da düz bir şekilde tutarak bu hareketi 15 kez tekrarlayın. Bu hareketi iki set yapın.

Bisiklet Egzersizi

Yere uzanalım.  Boynu çok az yukarı doğru kaldırarak elleri ensenizde birleştirin ve sırası ile bacaklarınızı karnınıza doğru çekerek bisiklet hareketini tamamlayalım. Bu hareket sırasında boynumuzu da dikleştirelim. Her bacak için 15 kez tekrarlayalım. Bisiklet egzersizi sırasında hareket yapmadığımız bacak havada kalmalıdır.

Diz Çekme

Bu egzersiz için iki sandalye kullanmanız gerekiyor. Sandalyelerin arkalarından tutunarak bedeninizi yukarı kaldırıp dizlerinizi kendinize doğru çekmeniz gerekiyor. Göbek eritme için oldukça etkili olan bu hareketi 10 kez tekrarlayın ve 3 set halinde bitirin. (toplam 30)

Sallanan Bacaklar Hareketi

Sırt üstü uzandıktan sonra kollarınızı iki yana açın. Ellerinizi yere dokundurduktan sonra elleriniz aynı noktada hareketsiz sabit kalacak şekilde belinizden kırmak şartıyla bacaklarınızı kendinize ve aynı anda sağa ve sola yatırın.Bu hareketi 3 sette toplam 45 kez yapın.

Pilates topu ile göbek eritme

Fotoğraftaki gibi topun üzerine ayaklarınızı uzatın ve bacağınızı yavaş yavaş yukarıya doğru kaldırın. Boyun dik ve gözler karşıya bakmalıdır. Her bacak için 15 kez bu hareketi tekrarlayın.

Göbek bölgesindeki yağları eritmek için önerdiğimiz bu hareketlerin birkaçını günde belirli aralıklarla tekrarlamanız gerekir. Düzenli çalışmada etkisi artacağı için aksatılmamalı ve ihmal edilmemelidir. Aynı zamanda bu egzersizlerin yanı sıra beslenmeye de dikkat edilmelidir. Özellikle fast-food tüketilmemelidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi için reklam engelleyiciyi (ad-blocker) kapatır mısınız?