Uykudan Önce 3 Dakikada Bacaklarınızı İnceltebilirsiniz

3 Dakikada Bacak İnceltme: Uykudan Önce Egzersiz Önerileri

Bacaklarınız çok mu kilolu görünüyor? Hem zayıflamak hem de bacaklarınızı olduğundan daha estetik göstermek istiyorsanız size birkaç ipucu vereceğiz. Bu hareketleri uyguladığınızda 3 ay içerisinde muhteşem bacaklara sahip olabilirsiniz.

Dünyaca ünlü Amerikalı antrenör Tracy Anderson’un tavsiye ettiği hareketler ile istediğiniz gibi muhteşem bacaklara sahip olabilirsiniz. Her akşam yatmadan sadece 3 dakika hareketleri yapmanız yeterli olacak. Hadi gelin sırasıyla bu hareketleri inceleyelim ve hemen bu akşam uygulamaya başlayın.

Bacaklarınızı İnceltmek İçin Uykudan Önce Bu 4 Hareketi Uygulayın

Öncelikle hareketleri yatakta uyumadan önce rahatlıkla yapabilirsiniz. Süreniz 3 dakika sadece ama her gün uygulamalısınız.

Arka Kısmı İnceltme

Kalçaları inceltme hareketleri

Üst baldırın ön ve arka kısmını eritmek için ayrıca dizleri ve karın kaslarını da güçlendireceğini bilmelisiniz. 2 kısımdan oluşan bu hareket ilk olarak; sırt üstü uzanıp, bacakları kaldırın. Ayak parmaklarınızı vücudunuza doğru çekin ve dizlerinizi birleştirip daha sonra dizlerinizi bir sağ bir sol kendinize çekin. Ayak parmaklarının vücuda doğru durması çok önemli. Hareketi her bacak için 10 kere tekrarlamalısınız.

Kalçaların arka kısmını inceltme hareketi

Geldik hareketin ikinci kısmına; sırt üstü uzanmışken bacakları kaldırın yine dizlerinizi bükün. Bacaklarınız ile salınım sağlayın ve kalçayı yükselterek üst kısımdaki kasları gerin. Bunu da 20 kere tekrarlamanız gerekli. Üst kısımda değil kalça kısmında hafif yanma oluşursa hareketi doğru yaptığınızı anlayabilirsiniz.

Kalçaların arka kısmını inceltme

Üst Baldırı İnceltme

Üst baldırları inceltme hareketi

Özelikle ön üst baldır ve karın kaslarınızı çalıştıracak olan bu hareketi de keyifle yapacaksınız. Sırt üstü uzanacaksınız yine ve dizlerinizi bükmeden; ayak parmaklarınızı yukarı çekip, 90 derece açı olacak şekilde vücudunuzu kaldırın. Dizlerinizi birer birer bükün ve başlangıç hareketinize geri çekin. Hareketi her bacak için 10 kere tekrarlayın. En önemlisi burada bacaklarınız olabildiğince gergin olmasıdır.

Kalçaların arka kısmını inceltme egzersizi

Üst Baldırın İçini İnceltme

Bu harekette ise bacaklar, popo ve üst karın çalışıyoruz. Yani sadece bacak değil aslında karın kaslarınızı da çalıştırmış oluyorsunuz. Şimdi öncelikle yine sırt üstü uzanıyorsunuz. Bacakları kaldırın, sol bacağınızın üzerine sağ bacağınızı koyun ve baskı uygulayın. Dizlerinizi yanlara doğru bükün ve sonra başladığınız pozisyona geri dönün. Unutmayın bacaklar her zaman gergin ve baskı uyguladığınız halde olmalıdır. Bu hareketi de 10 kere sağ, 10 kere de sol bacağınız için yapacaksınız.

Üst baldırların içi inceltme hareketi

Ortalama 3 ay sonunda bacaklarınızın nasıl şekil değiştirdiğini ve ne kadar güzel bir görünüme kavuştuğunu siz de fark edeceksiniz.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Slm nasilsiniz benim sorunum bacaklami zayifaltmak istiyorum zaten diyeteyim bana biraz yardimci olabilermisiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir