Saç Dökülmesini Durdurmak İçin Ev Yapımı Jel

Saç dökülmesi kadın, erkek herkesin karşılaştığı genel bir problemdir. Her gün takriben 100-150 arası saç telinin dökülmesi uzmanlar tarafından normal bulunmaktadır. Bunun üzerinde bir saç dökülmesi sorunu ile karşılaştıysanız mutlaka önleminizi almalısınız.

Saç dökülmesi kadın, erkek herkesin karşılaştığı genel bir problemdir. Her gün takriben 100-150 arası saç telinin dökülmesi uzmanlar tarafından normal bulunmaktadır. Bunun üzerinde bir saç dökülmesi sorunu ile karşılaştıysanız mutlaka önleminizi almalısınız.

Bazı bitkiler saçlar için son derece faydalıdır. Aloe vera bitkisi sayesinde saç dökülmesi tarihe karışacak. Kolaylıkla evde uygulayabileceğiniz tarif sayesinde bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Aloe Vera Maskesi Malzemeleri

  • 1 Çay Bardağı Aloe Vera Jeli
  • Yarım Çay Bardağı Hint Yağı

Saç Dökülmesini Durduran Maske Tarifi

  1. Aktarlardan temin edebileceğiniz Aloe Vera jeli ve Hint yağını bir kabın içine koyun. Dilerseniz Aloe Vera bitkisini evde de yetiştirebilirsiniz. Aloe Vera jelini bitkinin her bir ucunu kesip içindeki özden doğal olarak elde edebilirsiniz.
  2. İyice birbirleri ile özdeşleşene kadar karıştırmaya devam edin.
  3. Bu karışımın hoş kokmasını isterseniz yine aktarlardan alabileceğiniz lavanta, portakal çiçeği gibi esanslardan birkaç damla ekleyebilirsiniz.
  4. Hazırladığınız kremi gece yatmadan önce çok kirli olmayan saç derisi ve saçın tümüne uygulayın. Masaj ile saç derisine hafifçe yedirin.
  5. Uygulamanın ardından etkisini arttırmak için ince dişli bir tarak yardımı ile dipten uca doğru sıra sıra saçınızı tarayın.
  6. İşlem tamamlandığında bir bone yardımı ile saçınızın tümünü kapatın ve gece uykusuna geçin.
  7. Sabah olduğunda saçınızı 1 kez her zaman kullandığınız şampuan ile nazikçe yıkayın.
  8. En iyi sonuca ulaşabilmek adına haftada 2 defa bu karışımı saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Saç Dökülmesine Karşı Ev Yapımı Maske

Aloe Vera Maskesi Faydaları

Aloe Vera Jeli: Saçı güçlendirmek için kullanılan mucizevi bir bitkidir. Hem saç derisini hem de saçları nemlendirir. Saçın uzamasına yardımcı olur. Saçın kepekten arındırılmasını ve saç kökünün tüm dış etkenlerden temizlenmesini sağlar. Kırılmayı önlemesinin yanı sıra saçın dökülmesini de engeller. Sağlıklı bir saç büyümesi için düzenli kullanım ile harikalar yaratır.

Hint Yağı: Yağ özlü olduğu için saçın parlamasına ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasını destekler. Saçın uzaması için son derece faydalıdır. Kırılmaları ve dökülmeyi önler. Düzenli kullanım halinde zayıf saç tellerinin güçlenmesini ve kalınlaşmasını sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi için reklam engelleyiciyi (ad-blocker) kapatır mısınız?