Uyurken Yağ Yakmanızı Sağlayan 5 Detoksifiye İçecek

Her gün yatmadan önce bir bardak içtiğinizde uykunuz boyunca vücudunuzu daha sağlıklı hale getirecek ve yağ yakma hızını artıracak içecekler;

Eğer uyuduğunuzda vücudunuzun da uyuduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü dinlenirken organizmanız çalışmaya başlar ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürmenize yardımcı olacak farklı yaşam süreçleri gerçekleştirir. Bunlardan biri, yağ birikmesinden sorumlu kortizol gibi hormonların salınmasıdır. 

Bununla birlikte vücut fazla doymuş yağ tespit ettiğinde kortizol göbeğe fazla yağları gönderir, bu yüzden sinir bozucu görünüme sahip olma ihtimaliniz açığa çıkar.

Aynı şekilde gece boyunca karaciğer gün boyunca yiyeceklerle alınan toksinlerden kurtulur; Ne yazık ki eğer bunlar işlenirse karaciğerin onları yok etmesi imkansız bir görev haline gelir. Neyse ki dinlenirken vücudunuzun yağ yakmasına yardımcı olabilecek birkaç doğal içecek mevcut. Bu içecekler vücudunuzu detoksifiye etmenize yardımcı olarak göbek bölgesinde yağ birikmesini engeller ve göbek eritir.

Uyurken Yağ Yakan İçecekler

Papatya Çayı

Uykuda yağ yakan papatya çayı

Daha etkin bir şekilde uykuya dalmanın yanı sıra, papatya ile kilo verebilir ve sağlıklı kalabilirsiniz.Antioksidanları, mide iltihabını azaltmaya ve yiyecekleri daha hızlı işlemeye yardımcı olur.

Limonlu Su

Limonlu Suyla Göbek Eritme

Birçoğu sabah alınmasını tavsiye etse de, gece daha etkilidir. Kortizol hormonu, limonun sahip olduğu özellikte C vitamini ile kontrol edilir, bu şekilde yağ karnın içinde birikmez. Ek olarak bu içecek kan ve karaciğeri temizlemeye yardımcı olur.

Tarçın Çayı

Tarçın Çayıyla Uykuda Göbek Eritme

Tarçın rahatlatıcı özelliklere sahiptir. Aynı zamanda yağların atardamarlarda oksitlenmesini ve birikmesini önleyen antioksidanlara sahiptir. Tarçınlı çay içmek kandaki kötü kolesterol seviyelerini kontrol etmenize yardımcı olur ve sindirimi hızlandırır. Gaz ve şişkinliği giderir.

Naneli Su

Naneli Su

Bu içecek aroması sayesinde çok lezzetlidir. Nane, sindirim sisteminin iltihabını azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca açlığı önleme etkisine sahiptir. Yani daha hızlı doygunluk hissi oluşmasına yardımcı olur. Uykudan önce içtiğinizde de vücudun sindirim sistemini rahatlatır ve verimlilik kazandırır.

Limonlu Zencefilli Su

Limonlu Zencefilli Su ile uykuda zayıflama

Zencefil mükemmel bir sindirim yardımcısı ve antienflamatuardır. Vücuttaki kötü yağlarla savaşmaya yardımcı olmasının yanı sıra işlenmiş gıdalardaki toksinleri de ortadan kaldırır ve hepsinden önemlisi selülitle savaşmak için mükemmel bir etkendir.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir