Yağ Yaktıran 6 Çay

Dünyaca yapılan araştırmalar sonucunda bazı çayların bel ve göbek çevresindeki yağları erittiği gözlemlenmiş, buna bağlı olarak da bu çayların yağ yakmaya faydalı olduğu ileri sürülmüştür.

Eğer fazlalıklarınızla sorunlarınız varsa yağ yakma sürecini hızlandıran çayların tariflerini öğrenmekte fayda var. Dünyada onlarca uzmanın önerdiği, milyonlarca kullanıcının fayda gördüğü yağ yakan çay tarifleri sizler için derlendi…

Yağ Yakan, Göbek Eriten Çaylar

Listemizdeki bu tarifler size spor salonunda 1 saat çalışmışçasına fayda sağlayacak ve vücuttaki yağ yakımını hızlandıracak.

Çay içerek yağ yakmak

1- Oolong Çayı

Oolong çayı, kısmen oksitlenen geleneksel Çin çayı türüdür. Birçok çalışma, oolong çayının kilo kaybını desteklediğini, yağ yakma sürecini geliştirdiğini ve metabolizmayı hızlandırabildiğini göstermiştir. Çayda bulunan polifenoller metabolik sürecin yavaşlamasını önlemeye yardımcı olur.

2- Kırmızı Çay Yağ Yaktırır Mı?

Kırmızı çay veya Pu-erh çayı, Yunnan Eyaleti Çin’deki Puer bölgesinden sonradır. Bu çay Çin siyah çay ailesine aittir ve iyi bakteriler ve güneşte kurutulmuş birincil çay arasındaki kimyasal reaksiyon ile fermente edilir.

Pu-erh çayı en sonunda lipogenez sürecini etkileyen yağları enerjinin yemekten hemen sonra enerjiye çeviren yağlı asitlerin sentezini bastırır.

3- Yeşil Çay İle Yağ Yakma

Yeşil Çay Yağ Yakar Mı?

Yeşil çay , kilo verme konusunda en etkili çaylardan biridir. Bu yeşil çayın özünde metabolizmayı hızlandıran doğal antioksidanlar bolca bulunur. Sonuç olarak özellikle karın bölgesinde yağ yakımını hızlandıran yeşil çayda bol miktarda kateşin bulunmaktadır.

4- Siyah Çay

Zayıflamaya ek olarak siyah çay kan şekerini düzenler. Bu çalışma kahve ve çayın içilmesinin tip II diyabet riskini ortadan kaldırdığını göstermiştir. Aslında günde en az 3 fincan çay veya kahve tüketmek, tip II diyabet gelişme riskini% 42 oranında azaltabilir.

5- Rooibos Çayıyla Zayıflama

Rooibos çayı, Aspalathus linearis adı verilen Güney Afrika kökenli bir çalı ince yapraklarından ve saplarından yapılmış bir bitki çayıdır. Zararlı oksijen içermeyen radikalleri uzaklaştırmaya yardımcı olan antioksidanlar açısından zengindir. Ek olarak bu antioksidanlar kan şekeri seviyelerini dengelemeye ve insülin direncini artırmaya yardımcı olur.

6- Tarçın Çayı Yağ Yakar Mı?

Tarçın, yemeklere yumuşak bir aroma ve lezzet katan bir baharattır. Düzenli tarçın tüketimi, sindirim sisteminin düzgün çalışmasına katkıda bulunur ve kilo kaybı için yeni bir mucize hapı haline gelebilir. Tarçın ve balın bir karışımı vücuttaki yağ birikimini önleyebilir ve metabolizmayı hızlandırabilir. Tarçın, glikozun metabolizmasından sorumlu olan sinnamaldehid maddesini içerir.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir