Anasayfa / Pratik Bilgiler / Buzdolabında Saklanması Sakıncalı Yiyecekler

Buzdolabında Saklanması Sakıncalı Yiyecekler


Buzdolabı ve derin dondurucuda yiyecek saklamak hepimizin başvurduğu yararlı bir yöntem. Peki sakıncalı olan kısmı neresi?

Yazlık ya da kışlık yiyecekleri saklamak, hızlı bozulan gıdaları muhafaza etmek için derin dondurucuları kullanıyoruz. Ayrıca buzdolabında da kısa süreli saklamak istediklerimi oluyor. Fakat kimi yiyecekleri buzdolabında saklamak gıdalara ve size zarar verebilir. Buzdolabında saklanması sakıncalı yiyecekler listemiz;

Kahve

Kahve, bulunduğu ortamdaki kokuları üzerine çektiğinden buzdolabına koyulduğunda tüm kokuları çeker. Ve nemlenir. Nemlenmesi ve kokuları çekmesiyle birlikte kendi kokusunu kaybetmekler birlikte lezzeti de kaçacaktır.

Kahveyi ağzı kapalı bir kavanozda oda sıcaklığında saklamanız gerekir.

Domates

Olgun domatesleri özellikle yaz aylarında buz dolabında saklamanız önerilir. Ancak olgunlaşmamış henüz yeşil domatesler buzdolabında bekletilmemelidir.

Zeytinyağı

Zeytinyağı, öz tadını ve kokusunu ışık ile sıcaklık altında kaybeder. Bundan dolayı zeytinyağı kapalı, ışık görmeyen ve oda sıcaklığında saklanmalıdır.

Zeytinyağı buzdolabında saklanır mı?

Sıcak iklimli bölgelerde zeytinyağının bozulma riski olduğundan buzdolabına konmak istenir fakat bu düşünce yanlıştır. Zira zeytinyağı soğukta donarak lezzetini kaybetmektedir. Zeytinyağı oda sıcaklığında ve ışık almayan bir kapta saklanmalıdır.

Devemı 2. sayfada (2)


Sizin için önerilenler;

Yağ Yakan 8 Hareket

Yağ Yakan 8 Egzersiz

Toplam:  Pinterest6.5K WhatsApp Twitter9 Messenger Hem zayıflamak hem de formunuzu korumak için belki de her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçeriği faydalı bulduysanız paylaşabilirsiniz :)
Kapat