Çiğ Köfte Kaç Kalori?

Ülkemizde kısa sürede alışılan etsiz çiğ köfte hızlı atıştırmalıklar arasında ilk sıralarda geliyor. Sık tüketiminde ortaya çıkan olumsuz durumlar da mevcut…

Gerçek Çiğ köfte Şanlıurfa’nın nadide lezzetlerinden biridir. Özellikle son yıllarda yaygınlaşan etsiz çiğ köfte restoranları çok ilgi görmüştür.

Türkiye genelinde sevilen bir lezzet olan çiğ köfte maalesef kilo aldıran bir gıda ürünüdür. 100 gram çiğ köftede yaklaşık olarak 180 ile 200 arasında kalori vardır.

Çiğ Köfte Kilo Aldırır Mı?

Çiğ Köfte

Çiğ köftede şeker bulunmasa da içindeki bulgurda bulunan kalori kilo aldırmaya yeter. Bu nedenle çiğ köfte tüketiminde dikkatli olmakta fayda var. Etli çiğ köftelere ise ayriyeten dikkat etmek gerekir. Çünkü et, yüksek besin değerlerine sahip olmasından dolayı bu değeri çiğ köfteye de yansıtır.

Alınan Kalori Nasıl Yakılır?

Çiğ köfte kilo aldırsa da alınan kalori az bir spor ile yakılabilir. Bunu yakmak için 25-30 dakika serbest sitil yüzülebilir. 25 dakika bisiklet sürülebilir ya da 30 dakika hafif tempoda koşulabilir. Dışarı çıkmak istemeyenler için evde basit egzersizler ile bu kaloriler çok rahat bir şekilde yakılabilir.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir