Waffle Kaç Kalori? Kilo aldırır mı?

Tatlı krizlerinin olmazsa olmazları arasında yerini alan Waffle kaç kaloridir? Waffle kilo aldırır mı?

Tatlı krizlerinin olmazsa olmazları arasında yerini alan Waffle kaç kaloridir? Waffle kilo aldırır mı?

Waffle her zaman çocuk, yaşlı herkesin severek yediği bir lezzet olagelmiştir. Waffle hamurun üzerine meyve, çikolata, krem şanti, fındık, fıstık gibi gıda ürünleri konarak servis edilir. Belçikalıların dünya mutfağına kazandırdığı bu enfes hamur tatlısı maalesef her hamur işinde olduğu gibi kilo aldırabiliyor.

Waffle Kaç Kalori?

Ancak diyette iken dikkatli ve düzenli beslenme ile waffle da dahil her türlü hamur işinden yenebilir. Bir kişilik waffle yaklaşık 300 ile 400 arasında kalori içermektedir. Hem hamur işi hem de şekerli oluşu bu güzel tatlının kalorisinin yüksek olmasında payı vardır. Waffleda bulunan şeker miktarı yapan aşçıya göre değişse de yaklaşık olarak 3 ile 6 gram arasında şeker vardır. Ancak bu üzerine konan malzeme ile daha da artabilir.

Waffle kilo aldırır mı?

Waffle Kilo Aldırır Mı? Alınan Kalori Nasıl Yakılır?

Bu lezzetli tatlı bombası sık tüketildiği taktirde kalıcı kilolara sebep olabilmekte. Yedikten sonra spor yapılmadığında ya da günlük besin alımı dengesi sağlanmadığında vücuda kilo olarak dönecektir. Waffle ile alınan kaloriyi yakmanın tek yolu spor yapmaktır. 30 ile 60 dakika arası yüzme, bisiklet sürme ya da hafif tempoda koşma ile waffle ile alınan kalori aynı günde yakılabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizin yayın hayatına devam edebilmesi için reklam engelleyiciyi (ad-blocker) kapatır mısınız?