Karpuz Kaç Kalori?

Yazın en sevilen meyvelerinden karpuz zayıflatır mı? Karpuz kilo aldırır mı?

Karpuz özellikle de sıcak yaz aylarında en çok tüketilen meyvelerdendir. Ramazanda da genellikle iftardan sonra sıklıkla tercih edilir. Harareti alan bir meyvedir. Karpuz yeterli miktar yendiği takdirde fazla kilo aldırmayan bir meyvedir. Bunun en büyük nedeni ise karpuzun yüz doksanının su olmasıdır.

Karpuz Kaç Kalori?

Ancak içinde bulunan şeker miktarının da çok olması nedeni ile kan şekerini aniden yükseltebilir. Peki karpuz kaç kalori?Bir kilogram karpuzda yaklaşık olarak 60 gram şeker vardır. Karpuzun 100 gramında yaklaşık 30 kalori bulunur. 100 gram karpuz hemen hemen 2 büyük karpuz dilimine eşittir. Bu nedenle diyet yapan ya da kilosuna dikkat eden kişilerin karpuz yerken günlük 6 dilimi geçmemesinde fayda vardır.

Karpuz Kilo Aldırır Mı?

Karpuz, yeterli miktar tüketildiğinde kilo aldırmadığı için bu meyve ile yapılan karpuz diyeti ile birçok kişinin zayıfladığı da bilinir.

Karpuz Kilo Aldırır Mı?

Karpuz fazla yenmediği sürece fazla kalori aldırmayan bir meyvedir. Alınan kalori gün içindeki hareketler ile rahatça yakılabilir. Ancak karpuz az kalori aldıran bir meyve olduğu için fazladan spor yapmak kilo verme açısından çok önemlidir.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir