30 Günde Yan Fazlalıkları Eriten Yöntem

30 günde yan bölgedeki yağlardan kurtulmanız mümkün. Hem daha zayıf hem de daha formda görünmek isterseniz mutlaka bu yöntemi denemelisiniz. Sadece 30 gün gibi kısa bir sürede istediğiniz beden ölçülerine kavuşmak için yapmanız gerekenler çok basit.

Hem hızlı sonuç alabilirsiniz hem de gerçekten incelebilirsiniz. Şimdi gelin hep birlikte nasıl yan yağlardan kurtulabileceğimizi öğrenelim.

1- Yan plank hareketi

30 Günde Yan Fazlalıkları Eritme Egzersizleri

Öncelikle sağ tarafa uzanarak başlayın. Yan tarafa yattığınız zaman ayak parmaklarınızdan başınıza kadar tam anlamı ile düz bir çizgi çizmiş olursunuz. Bir kolunuzu da denge için kullanın. Dirseğiniz omuzunuzun altında ve kalçadan kaldırıp geri eski pozisyonu alın. Aynı pozisyonda yani kalçadan kaldırılmış halinde 30 saniye kadar kalın.

2- Rus Dönüşü

Yan yağları yakan hareketler

Yere diz çökün. Dizlerinizi bükün ve topuklarınızı kaldırın. Gövdenizi 45 derecelik bir açıda tutun. Omuzlarınız düz durmalı. Vücudunuzun üst kısımlarını sağ tarafa doğru çevirin. Sonra bir mola verin ve daha sonra devam edin.

3- Bisiklet Egzersizi

Bisiklet egzersiziyle 30 günde yağ yakma

Vücudunuz ile 45 derecelik bir açı oluşturun. Ellerinizi başınızın arkasına yerleştirin. Sol dizinizi sağ dirseğinize doğru götürün. Sağ bacağınız dümdüz kalmalı. Diğer tarafa da aynı hareketi tekrarlayabilirsiniz.

Bu hareketleri her gün düzenli olarak mümkünse aynı saatlerde 3’er set halinde yapabilirsiniz.

Tüm bu hareketleri yaparken aynı zamanda vazgeçmeniz gereken yiyecek ve içecekler bulunmaktadır. Çünkü daha sağlıklı kalabilmek ve bedenen kendinizi daha iyi hissedip zayıflamak için dikkat etmeniz gereken detaylar burada.

30 Günde Yan Yağları Eritmek

Yukarıdaki egzersizlerin yanı sıra bu uyarılara da dikkat etmeniz gerekiyor. Günlük hayatınızı zorlamadan kolaylıkla uyum sağlayabilirsiniz.

1- Gazlı İçecekleri Bırakın

Herhangi bir gazlı içecek türü içmekten vazgeçin ve sadece suya odaklanın. Çünkü şişlik yapacak ve ödem toplamanızı sağlayacak olan tüm içeceklerden kurtulmalısınız. Özellikle kola, gazoz veya enerji içecekleri bu konuda ön planda. İçindeki yüksek şeker oranı ile zayıflamanızı ve yağ yakmanızı da engelleyecektir. En azından 30 gün boyunca bunu deneyip sonucu görmelisiniz.

2- İşlenmiş Gıdaları Unutun!

Şekerli, unlu ve tatlı gıdaların tümünden vazgeçmelisiniz. Fast food başta olmak üzere börekler, kekler, tatlılar, gevrekler, hazır yemekler hayatınızda olmamalı.

3- Hormonlarınıza Dikkat Edin

İnsülin direncine özellikle dikkat etmelisiniz. Özelikle fazla yağ almamaya ve 2-3 saatte bir mutlaka bir şey yemeye dikkat etmelisiniz. Böylece değişiklik gösterecek olan hormon seviyenizden kurtulmuş olursunuz ve her şey daha da yolunda gider.

4- Uzun Süreli Dengeli Beslenme

Lif ağırlıklı beslenmek hem size iyi gelecek hem de zayıflamanıza ve sorunsuz şekilde aktivitelerinizin işe yaramasına yardımcı olacaktır. Ton balığı, hindi, yağsız jambon, somon, yumurta veya keçi peyniri özellikle tercih edebilecekleriniz arasında olabilir.

5 -Yeterli uyku almak

Yetişkin bir bireyin ortalama 6-8 saat uyuması bedeni için yeterli olandır. En az 6 saat en fazla 8 saat uyku birçok kişi için idealdir.

6- Her hafta bir kardiyo yapmak

Yan fazlalıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız günlük olarak yürüyüşü hayatınıza dahil etmelisiniz. Ardından mutlaka kardiyo hayatınızda olmalı. Koşu, yürüyüş, yüzme bisikleti yani siz hangisini tercih ederseniz edin. Ama mutlaka kardiyo yapın.

0/5 (0 Reviews)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir